ادبیات

حالت نمایش:
حدیث تن و رهایی
165,000تومان

خلاصه کتاب:  حدیث تن و رهایی، ثمری برشجره ی طیبه ی انقلاب اسلامی است که در چهل سالگی عمر پر برکت خود اینک پرشاخ و برگ و پر ثمر، سبز در سبز، در اوج بالندگی و عظمت خود، سر بر آستان جانان می ستاید و همگان را به فلاح و رستگاری و بهره مندی از ثمرات خوشگوار خود دعوت می نماید. حدیث تن و رهایی اثری است که به شکرانه ی چهل سالگی انقلاب اسلامی در قالب..

از تو محرومم
30,000تومان

خلاصه کتاب: مجموعه ای از دلنوشته ها و شعرها مشخصات کتاب شاعر: زهره حاجی زاده عنوان کامل: از تو محرومم تعداد صفحات : 72 مشخصات نشر: سیب سرخ نیکان قطع: خشتیموضوع: ادبیات - شعر شابک:978-622-95147-5-7..

انگورهای هزار مسجد
165,000تومان

خلاصه کتاب: در میان جریانهای پیروزی انقلاب در شهرستانی کوچک حوادث جور دیگری می گذرد. او در دوران نوجوانی درگیر عشقی پاک است که فکرش همیشه با اوست. با وجود سختی های زیاد تنها، درس می خواند و در کنار دوست صمیمی اش ماجراهای تلخ وشیرینی را تجربه می کند. به دانشسرا می رود درگیر حیله و دام دختری دیگر می شود؛ به سختی از آن دام می رهد. از آن به بعد از د..

بفرمایید گول بخورید!
75,000تومان

خلاصه کتاب: کتاب حاضر شامل چهارده داستان کوتاه و به هم متصل است. قهرمان داستان پسری پانزده‌ساله است که در ساختمانی به نان «آرامش» زندگی می‏‌کند. روزی که از بازی فوتبال برمی‏‌گردد، متوجه می‎شود در ساختمانشان، از خانه یکی از همسایه دزدی شده است. پلیس مطمئن است که کارِ آشناست. مدتی بعد، ماشین یکی دیگر از همسایه‎ها را دزد می‏‌زند. در این ساختمان چه ..

بهار چشمان تو
55,000تومان

خلاصه کتاب:  شخصیت اصلی داستان دخترکی است نابینا که با تولد خود مادر را از دست می‌دهد و نام زینب را از او به یادگار می‌گیرد. او در سن 7 سالگی به همراه پدر و برادرهایش برای شفا به پابوس امام رضا (ع) می‌رود و درست در لحظه تحویل سال موفق به دیدن بارگاه ملکوتی آن امام همام می‌شود. یکی از خصوصیات این کتاب، کاربرد جملات منقطع و کوتاه است که سبک ن..

بیسکوییت
سفارش (0)

بیسکوییت

75,000تومان

خلاصه کتاب: کتاب حاضر داستانی فارسی است که ماجرای چند نفر از کارکنان کارخانه بیسکوییت را روایت می‌کند. این افراد هر کدام به خاطر حاشیه‌هایی که اخیراً برای کارخانه پیش آمده دچار چالش‌هایی در زندگی شخصی خود شده‌اند. کارخانه در یک شهر گرمسیری در حاشیه دریا قرار دارد و گرما و مردمان محلی از جمله اجزای این داستان‌ها هستند. مشخصات ک..

توطئه در شهرک
95,000تومان

خلاصه کتاب: در رمان حاضر، نويسنده مي‌خواهد به بعضي از انتظارات از نوجوانان و جوانان بپردازد؛ انتظارهاي بجا يا نابجايي از نوجوانان يک «کشور»، يک «شهر» و نمونه کوچک‌تر اين دو، يعني يک «شهرک»؛ نوجواناني که ناخواسته، گاهي با وقايع اطرافشان، متفکرانه و آينده‌نگرانه برخورد نمي‌کنند. مشخصات کتاب مؤلف: علی آقاغفار عنوان ..

خط ویژه
سفارش (0)

خط ویژه

105,000تومان

خلاصه کتاب: کتاب حاضر، گزيده‌اي از بيست يادداشت طنز دربارۀ مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است که در نشريات گوناگون اعم از روزنامه، هفته‌نامه و ماهنامه در طول ساليان گذشته چاپ و منتشر شده است. ملاک و معيار انتخاب اين يادداشت‌ها، سوژه و زاويه ديدي است که موجب مي‌شود تا اين يادداشت‌ها محدود و منحصر به زمان کوتاهي نباشد و به‌علاوه از مضامين ..

خواهرانه در توفان
95,000تومان

خلاصه کتاب: حمید هنرجو پژوهشگر کتاب خواهرانه در توفان در این اثر از شعر و زن در شعر در ایران آغاز کرده و در ادامه به بررسی زندگی و شعر سپیده کاشانی پرداخته و او را در بین اساتید، خاطرات تلخ و شیرین زندگی و شاعرانگی اش به نظاره نشسته است و در انتها برخی از اشعار این شاعر بزرگوار را مورد توجه و بررسی قرار داده است. همچنین نویسنده کاشانی را از چهره..

خوشه پروین
210,000تومان

خلاصه کتاب: دو نیروی قدرتمند با هم به مقابله برخواهند خواست و آدمی ‌گرفتار و سرگردان در میان آن‌ها‌، به ناچار باید یکی را برگزیند‌. اما انتخاب هرکدام از آن‌ها یکی از دو جهان پیش رویش را ویران خواهد کرد‌. افسانه‌ها حقیقت یافته و تمدن هزاران ساله بشر، بر باد خواهد رفت. داستان‌ها سینه به سینه نقل شده و از سرزمین‌های ناشناخته سخن خواهند گفت. موجودی ..

زمستانی ترین رویای من
90,000تومان

خلاصه کتاب:  زمستانی‌ترین رویای من، شامل ۵۴ شعر سپید است. موضوع قالب همه اشعار کتاب پیرامون مسائلی چون: دوست داشتن، غرور، دلتنگی، جدایی و.... است. در واقع شاعر در لابه‌لای اشعار خود از گذر روزگار و نبودن و بی‌وفایی یار گله و شکایت می‌کند. نام زمستانی‌ترین رویای من  از اولین شعر گرفته شده که این امر نشان از علاقه شاعر به این سروده دارد...

ستوده در آسمان ها و زمین
210,000تومان

خلاصه کتاب:  نثر ساده و روان، دقت و پاکیزه‌نویسی از لحاظ محتوا، کاربرد اعلام و نشانه‌ها با وسواس خاص و وفادار بودن به وقایع تاریخی از برجسته‌ترین خصوصیت نوشتاری این نویسنده چیره‌دست در این اثر است.این کتاب به زندگی پیامبر (ص) در سه بخش «ولادت تا مبعث»، «بعثت تا هجرت» و «هجرت تا وفات» با روایت داستانی برای نوجوانان از دید زاویه سوم شخص پرداخ..

قدم های عاشقی
135,000تومان

خلاصه کتاب: خاطرات مکتوب پیاده‌روی اربعین، دربردارنده خاطرات عاشقانی است که از سراسر دنیا با پای پیاده به زیارت حضرت عشق، حسین (ع) شتافتند. مشخصات کتاب مؤلفین: جمعی از نویسندگان عنوان کامل: قدم های عاشقی تعداد صفحات : 190 مشخصات نشر: سیب سرخ نیکان قطع: رقعیموضوع: خاطرات مکتوب پیاده روی اربعین..

لاک پشت ها
2 تا 3 روز دیگر
25,000تومان

خلاصه کتاب: نمایش نامه ای شامل چهار پرده که با نگاه تصویری خود هشدارهایی دارد که دید انسان را ترجمان روزگار نابسامان تایخ و زمین و مردمان است. مشخصات کتاب مؤلف: رضا عفتی عنوان کامل: لاک پشت ها تعداد صفحات : 46 مشخصات نشر: سیب سرخ نیکان قطع: رقعیموضوع: ادبیات-نمایشنامه شابک:978-622-6493-..

مادری به نام مینا
145,000تومان

خلاصه کتاب: عنوان این اثر  برگرفته از نوزدهمین داستان کوتاه کتاب پیش‌رو است. قصه زندگی یک دانشمند ایرانی که به خاطر شغل حساس و پرمشغله او ، یکی از اعضای خانواده‌اش دچار مشکل پیچیده‌ای می‌شود که عاقبت خوشی ندارد. در کل کتاب دربردارنده 22 داستان کوتاه به هم پیوسته‌ مربوط به جنگ است که در زمان حال اتفاق افتاده است و از زبان راوی اول شخص بیان ش..

موج ها و کوسه های خلیج فارس
150,000تومان

خلاصه کتاب: نويسنده در کتاب حاضر، علاوه بر روايت عمليات‌هاي نيروهاي دريايي ارتشي با محوريت ناوچه پيکان در بخش عرشه و همچنين بيان صحنه‌هاي استعاري در بخش عمق و عمليات‌هايي که نيروي دريايي سپاه در خليج هميشه فارس انجام مي‌دهد، بيش از ۳۰۰ مرتبه واژه خليج‌فارس را در داستان خود به کاربرده و به‌گونه‌اي در روزهايي که برخي کشورهاي حاشيه خليج‌فارسي با فش..

میهمانی
سفارش (0)

میهمانی

90,000تومان

خلاصه کتاب: غالب موضوعات داستان، خانوادگی و اجتماعی است. و به جرات می‌توان گفت که در همه ماجراهای کتاب، اول شخص داستان‌ با واقعیت‌های تلخ زندگی روبرو می‌شود. یکی در میهمانی و دیگری به هنگام بازنشستگی و آن یکی با شهید شدن فرزندش و از همه تلخ تر، روبرو شدن فردی با مرگ خودش.  نگارنده ی کتاب بیش از بیست داستان کوتاه را مربوط به اتفاقات درون میه..

ناصر ایکس ری
105,000تومان

خلاصه کتاب:این اثر در واقع داستان بلندی است که در 11 عنوان نوشته شده است. و در آن نویسنده با زبانی طنزآمیز، قصه پسرکی را روایت می‌کند که می‌تواند به درون هر چیز، بدون سرک کشیدن در آن، پی ببرد. این اتفاق هیجان‌انگیز شخصیت اصلی داستان را گرفتار ماجراهایی می‌کند که موجب ایجاد عکس‌العمل‌هایی از جانب دوستان، والدین، مسولان و مدیر مدرسه می‌شود. به‌طوری ک..

پرطلا
سفارش (0)

پرطلا

60,000تومان

خلاصه کتاب: مجموعه ای از دلنوشته ها و شعرها مشخصات کتاب مؤلف: محمدعلی گودینی عنوان کامل: پرطلا تعداد صفحات : 64 مشخصات نشر: سیب سرخ نیکان قطع: رقعیموضوع: ادبیات شابک:978-622-6493-18-5..

کوه
سفارش (0)

کوه

90,000تومان

خلاصه کتاب:کتاب «کوه» که در قالب داستان بلند نگاشته شده است، قصه زنیست گمشده در بین حوادث روزگار، که در طی سفر یک هفته‌ای خود با همسر و فرزندش، درگیر ماجراهایی می‌شود که نوع نگاه او را به زندگی تغییر می‌دهد. در واقع تضادها و تناقص‌های دنیای زمینی او را دچار آشفتگی‌ها و دغدغه‌هایی کرده که نه تنها دنیا در نظرش بی‌اهمیت گشته، که حتی نسبت به خانواده خو..

گوسفند دانا و بز ناقلا
35,000تومان

خلاصه کتاب: داستان کوتاهی از یک نوجوان مشخصات کتاب مؤلف: محمدعلی گودینی عنوان کامل: گوسفند دانا و بز ناقلا تعداد صفحات : 36 مشخصات نشر: سیب سرخ نیکان قطع: جیبیموضوع: ادبیات شابک:978-622-6493-17-8..

گیس دراز و ریش دراز
165,000تومان

خلاصه کتاب: قصه این اثر، زندگی‌نامه و سرنوشت سرباز جوانی است در جبهه‌های جنگ تحمیلی که در قالب 25 داستان‌ کوتاه نوشته شده است و در هر داستان، بخشی از مشکلات و حوادث تلخ و شیرینی که رزمنده جوان در روزهای جنگ با آن‌ها روبرو بوده، روایت می‌شود. قصۀ کتاب گیس دراز و ریش دراز، قصۀ کسانی است که سینه های‌شان برای هوایی تازه می‌تپد. قصۀ آدم‌های کوچکی است..

نمایش 1 تا 22 از 22 (1 صفحه)